Dni dobrovoľníctva

 

Občianske združenie CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum každoročne organizuje  Dni dobrovoľníctva, ktoré sa konajú v tretí septembrový víkend. Po celom Slovensku prebiehajú aktivity zamerané na zviditeľnenie dobrovoľníctva, jeho prínosov a získanie nových dobrovoľníkov.

Sme radi, že dobrovoľníctvo nepatrí do životov mnohých ľudí len počas týchto dvoch dní. Toto podujatie je príležitosťou pre všetkých nerozhodnutých, nových dobrovoľníkov či organizácie, aby si na vlastnej koži vyskúšali, čo to je dobrovoľnícka činnosť a aby sa aspoň raz v roku stalo dobrovoľníctvo témou č.1, upútalo pozornosť, vzbudilo záujem a získalo priazeň širokej verejnosti.

Hlavným cieľom podujatia je ustáliť systematický spôsob propagácie dobrovoľníctva a dobrovoľníckych aktivít na Slovensku a umožniť ľuďom získať pozitívnu skúsenosť s dobrovoľníctvom.

Čiastkovými cieľmi Dní dobrovoľníctva je získať čo najviac aktívnych ľudí a zapojiť ich do činnosti rôznych organizácií (neziskové organizácie, samospráva, komunita, školy apod.) a  zviditeľniť a aktivizovať organizácie a samosprávu a "učiť ich praxou" ako propagovať túto tému, ako zorganizovať nábor dobrovoľníkov, participovať na dobrovoľníckych aktivitách a mnohému inému.

Veríme, že ak budeme informovaní a aktívni, dokážeme spoločne uskutočniť pozitívne zmeny v komunite, v ktorej žijeme.

Zaujímate sa o dobrovoľníctvo, chcete to vyskúšať na vlastnej koži a pomôcť dobrej veci? Sledujte našu stránku, kde sa dozviete najčerstvejšie informácie o ďalšom ročníku Dní dobrovoľníctva 2014.

Urobme spoločne dobrý skutok a motivujme aj ďalších k pomoci ostatným.

Chcete vedieť, aké boli minulé ročníky? Kliknite na krátke zhrnutia:

Ročník 2013

Ročník 2012 

Ročník 2011